Svatý Valentin byl kněz, který na zapřenou oddával tajně milence. Tehdejší císař Claudius II. sňatky zakázal. Informace se později dostaly až k samotnému císaři a ten pak nechal Valentina pro výstrahu popravit dne 14. února roku 269. Byl nalezen dopis Valentýna dceři žalářníka, do které se zamiloval, podepsaný tvůj Valentýn. A právě na jeho počest se tento svátek slaví. V Římě, v hlavním městě zamilovaných, se den lásky slavil už dávno před tím, jako svátek svatého Lupercalia. Zde svobodní mládenci v tento den tahali z klobouku lístečky se jmény svobodných dívek. Věřili, že vylosovaná dívka, se stane jejich manželkou.
Svatý Valentýn, růže a lízátka
Rozšířený mýtus o původu svátku z Ameriky pochází od jednoho podnikatele s pohlednicemi, jehož byznys přestal najednou vynášet, protože si lidé přestali blahopřání a kartičky rázem posílat. Proto se na podporu svého podnikání rozhodl, že by měl přijít tedy s něčím novým, co by přitáhlo zase nové zákazníky zpět. Vymyslel valentinky, tedy blahopřání k sv. Valentýnovi, známému patronu všech zamilovaných. A tento nápad mu vyšel. Ženy kromě kartiček, které můžete i sami z lásky vyrobit, milují rudé růže. Překvapte svou milovanou nevšední kytici. Můžete také růže nechat navázat růže do tvaru srdce. A pokud chcete opravdu zazářit, můžete aranžmá pojmout třeba jako věnec na vstupní dveře nebo dárkový koš a připojit na něj vzkaz. Vytvořte si lízátka, kdy rozpuštěnou čokoládou zalijte špejle do silikonové formičky s motivem srdíček a necháte ji ztuhnout. Zabalte je do celofánu a uvažte na ně mašli. Můžete je nechat přidat i do kytice z růží.
Perníkové srdce i příjemná koupel
Perníkové srdce sice můžete i koupit, ale když z perníkového těsta upečete srdíčka a polejete je bílou čokoládou, šplhnete si daleko víc. Z marshmallow bonbonů můžete vykrájet mini symboly lásky a ozdobte jimi perníčky. Toto vlastnoruční vyznání za vás řekne vše. Obdarovat svou milovanou můžete i lentilkami. Balení lentilek nasypte do sklenice, kterou napřed tematicky nazdobíte. Vystřihněte si z papíru srdíčka, upevněte je izolepou nebo tavnou pistolí na sklenici a přestříkejte zlatým sprejem, nebo je přetřete štětcem. Po zaschnutí ozdobte víčko rudou stuhou nebo červeným režným provázkem. Je to mnohem hezčí než koupená bonboniéra. Můžete také vyrobit šumivé tablety do koupele. Stačí mít jedlou sodu, kukuřičný škrob, esenciální olej s vůní růže či jasmínu nebo bergamotu, zastudena lisovaný olej, nejlépe kokosový, potravinářské barvivo, koupelovou sůl a kyselinu citronovou. Vše smícháte a směsí naplníte formičky, které můžete vysypat i sušenými bylinkami. Po vyklepnutí z formy nechte šumivé kuličky dostatečně proschnout a zabalit do celofánu.