Malé prostory nemusí nutně znamenat omezení. Jen musíte trochu více přemýšlet a ladit vybavení místnosti, aby výsledek působil vkusně a nepřeplácaně. Tak lze například i do menší předsíně vměstnat věšáky a botník.
Botník je něco, bez čeho se v předsíni neobejdete. I kdybyste byli zvyklí si sezónní obuv ukládat někam jinam, pořád potřebujete místo na odložení párů obuvi, které zrovna nosíte. To by se mělo ideálně nacházet co nejblíže ke vchodovým dveřím – v předsíni. Jak si tedy vybrat botník, aby nezabral příliš místa?
Jedinečným řešením jsou výklopné modely připevněné na stěně
Nejméně prostoru zabírají výklopné botníky. Mohou být úzké a vysoké, ale i nižší a široké. Ušetří vám spoustu místa, protože je můžete bez obav umístit i do uličky, kterou se prochází. Boty jsou v nich uložené nastojato, díky čemuž mají nejužší modely jen asi 17 cm. Ty je ale kvůli stabilitě nutné přichytit ke zdi.
Vyklápěcí botníky však mají jednu nevýhodu. Ženy s nimi mohou mít problém, špatně se do nich ukládají vyšší boty, typicky třeba kozačky.
Kupte nábytek 2v1
Další dobrou variantou je případ, kdy botník nahrazuje ještě jeden kus nábytku – vyřešíte dvě věci najednou. Takový je třeba botník lavice vhodný do domácností, kde žijí starší osoby či malé děti, které si chtějí při zavazování tkaniček sednout. Některé botníky tomu bývají uzpůsobené, mají dostatečnou nosnost a nahoře měkkou podušku.
Raději vyberte větší botník
Když už si budete pořizovat botník, měl by být dostatečně velký, aby se vám pak polovina bot neválela kolem něj. V malých bytech lze často řešit nedostatek prostoru v předsíni tím, že si druhý (třeba uzamykatelný) botník umístíte ven před vchodové dveře.
Na zimu si nezapomeňte koupit také nějakou rohožku nebo plastovou podložku, kam budete odkládat boty, v nichž jste právě přišli, aby okapaly. Botníku se každopádně nevzdávejte, i do vaší předsíně se určitě vejde.